Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Aktuality - všeobecné oznamy

Oprava výtlkov v obciVytlačiť
 

Oprava výtlkovSpoločnými silami s pracovníkmi obecného úradu sme v týchto dňoch realizovali opravu niekoľkých výtlkov v našej obci.


 
 

Národná púť k 100. výročiu bojov na Slovensku v roku 1919Vytlačiť
 

Národná púťDnes (3.7.) našu obec navštívili členovia Československej obce legionárskej a to pri príležitosti Národnej púti k 100. výročiu bojov na Slovensku v roku 1919. Cieľom tejto akcie bolo uctenie si padlých československých vojakov, ktorých tri hroby sú aj na našom cintoríne. Sme radi, že prítomní sa mohli sa presvedčiť, že aj my sa o toto pietne miesto príkladne staráme. Ich ďalšia cesta od nás smerovala na Ukrajinu. Národná púť sa uskutočňuje v súlade s Dohodou medzi vládou SR a vládou ČR o vojnových hroboch a spoločného Memoranda o vzájomnej spolupráci pri realizácii projektu „Légie 100“ a dôstojnom pripomenutí si 100. výročia vzniku a pôsobenia československých légií v rokoch 1914 – 1920.


 
 

Pracovné stretnutie - pokračovanie kanalizácie v obciVytlačiť
 

Pracovné stretnutie - pokračovanie kanalizácie v obciVo štvrtok (27.6.) sa na obecnom úrade uskutočnilo nesmierne dôležité pracovné stretnutie týkajúce sa ďalšieho pokračovania výstavby kanalizácie v obci.


 
 

Koniec školského roka 2018/2019Vytlačiť
 

Koniec školského roka 2018/2019Aj tento rok sme sa zúčastnili na konci školského roka 2018/2019 našich mladších, ale aj tých starších žiakov a žiačiek. Blahoželáme k vysvedčeniam a prajeme krásne prázdniny a tohtoročným deviatakom všetko dobré do ďalšieho štúdia na školách, ktoré si zvolili.

Fotografie z konca šk. roka nájdete už tradične v našej fotogalérií, resp. na tomto odkaze - Koniec školského roka 2018/2019


 
 

Futbalový zápas OŠK ZALUŽICE - HK DUKLA INGEMA MICHALOVCEVytlačiť
 

Futbalový zápas OŠK ZALUŽICE - HK DUKLA INGEMA MICHALOVCE

Obecný športový klub Zalužice pri príležitosti 770. výročia prvej písomnej zmienky o obci organizoval 25.06.2019 o 17:30 futbalový zápas medzi OŠK ZALUŽICE - HK DUKLA INGEMA, ktorý sa uskutočnil na miestnom futbalovom ihrisku. Ďakujeme hráčom OŠK Zalužice a HK DUKLA INGEMA Michalovce za krásny futbalový zážitok, výborne výkony a milú autogramiádu po zápase.

foto: Tomáš Feigl
zdroj: facebook.com HK DUKLA INGEMA MICHALOVCE


 
 

Športový deň pri príležitosti 770. výročia obceVytlačiť
 

Športový deň

V sobotu (22.6.) sa pri príležitosti 770. výročia obce konalo športové podujatie s názvom Športový deň, ktorý organizovala Obec Zalužice spoločne s komisiou kultúry, športu a mládeže. Ďakujeme všetkým účastníkom, ktorí strávili sobotňajšie popoludnie športom.


 
 

DNI OBCE 2019Vytlačiť
 

DNI OBCE 2019V tomto článku nájdete všetko týkajúce sa tohtoročných DNI OBCE ZALUŽICE.

Fotografie z príprav na podujatie - PRÍPRAVY NA PODUJATIE

V nedeľu (16.6.) sa v spoločenskej miestnosti obecného úradu konal slávnostný obed pri príležitosti 770. výročia prvej písomnej zmienky o obci Zalužice. 
Fotografie zo slávnostného obedu - DNI OBCE 2019 - Slávnostný obed

Prinášame Vám taktiež niekoľko záberov priamo z vystúpení folklórnych súborov a všetkých účinkujúcich: 

DNI OBCE 2019 - 1. časť

DNI OBCE 2019 - 2. časť


 
 

Schôdza dôchodcovVytlačiť
 

schodzaUstanovujúca schôdza základnej organizácie Jednoty dôchodcov na Slovensku sa konala 11. júna v spoločenskej miestnosti Obecného úradu v Zalužiciach. Zúčastnilo sa jej 42 (!) občanov a tiež starosta obce a hostia z okresnej organizácie JDS - Ján Butala (predseda) a Marta Ivanková (hospodárka). Za prvého predsedu základnej organizácie bol zvolený Alojz Rovňak.


 
 

Krst knihy - Zalužicke poviedkyVytlačiť
 

1Krst knihy0.6.2019 sme spoločne uviedli do života knihu s názvom "Zalužické poviedky". Ďakujeme všetkým, ktorí spoločne s autormi knihy a zástupcami obce Zalužice uviedli prvú takúto knihu.


 
 

15. ročník obľúbenej regionálne súťaže detí v speve ľudových piesníVytlačiť
 

Súťaž5. júna 2019 sa konal 15. ročník obľúbenej regionálne súťaže detí v speve ľudových piesní.


 
 
Položky 1-10 z 173

dnes je: 20.7.2019

meniny má: Iľja, Eliáš

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka